Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPółmetek BIG 5 w Dubaju

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-11-28 13:13:42
targi, the big 5, dubaj, zea, zjednoczone emiraty arabskie, polskie stoisko narodowe, budowa i wykańczanie budowli, promocja branży budowy i wykańczania budowli, branża budowlana, oświetlenie, wykańczanie wnętrz, okna, drzwi, rozwiązania smart home, expo dubai 2020, stoisko informacyjno-promocyjne, briefing prasowy, polska agencja inwestycji i handlu, paih, 2018, bpp

Briefing prasowy na polskim stoisku narodowym, wizyta Prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Ambasadora RP w ZEA - to tylko niektóre z elementów obecności Polski na trwających targach BIG 5 w Dubaju.

W jednej z największych imprez branży budowlanej na świecie i najważniejszej dla regionu Bliskiego Wschodu prezentuje się 39 polskich firm.

 

- Podczas tegorocznej edycji prezentujemy dynamiczną i reprezentowaną przez liczne podsektory branże polskiego budownictwa i wykańczania budowli. Polskie firmy są mocno zainteresowane uczestnictwem i sprzedażą swoich produktów w Dubaju, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz szerzej w krajach Zatoki - podkreślił podczas briefingu prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Tomasz Pisula.

 

 

Prezes PAIH omówił także założenia oraz trwający proces przygotowań do obecności Polski w Wystawie Międzynarodowej EXPO 2020 w Dubaju. W dniu 26 listopada 2018 r. nastąpiło oficjalne podpisanie kontraktu dotyczącego udziału Polski w Światowej Wystawie EXPO 2020.

 

W ramach briefingu informacje na temat działań Zagranicznego Biura Handlowego w Dubaju przedstawił także szef lokalnego biura PAIH, Moneer Faour. Prezentację dot. sektor budowlanego w Polsce wygłosił także ekspert BPP Budowa i wykańczanie budowli, Mariusz Wasilewski (Wschodni Klaster Budowlany).

 

 

- Polskie budownictwo ma wiele do zaoferowania także na rynkach krajów Zatoki (GCC) - wskazał Mariusz Wasilewski. - Z zadowoleniem patrzymy na polskie firmy z branży okien i drzwi, chemii budowlanej, a także wykańczania wnętrz, które przykuwają dużą uwagę lokalnych klientów - dodał.

 

Targi BIG 5 potrwają do czwartku (29 listopada 2018 r).

 

Źródło: Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH)