Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuTargi budowlane w Azerbejdżanie - podsumowanie BakuBuild Azerbaijan 2018

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-11-06 12:14:08
targi, bakubuild, worldbuild baku, baku, azerbejdżan, polskie stoisko narodowe, branża budowlana, potencjał polskiego sektora budowy i wykańczania budowli, briefing prasowy, 2018, polska agencja inwestycji i handlu, paih, branżowy program promocji, bpp, budowa i wykańczanie budowli

W dniach 23-26 października 2018 r. w stolicy Azerbejdżanu odbyła się kolejna edycja międzynarodowych targów branży budowlanej - BakuBuild Azerbaijan 2018. W imprezie udział wzięło 301 wystawców z 22 państw.

Pierwszego dnia targów stoiska polskich przedsiębiorców oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu odwiedził Ambasador RP w Azerbejdżanie, Pan Marek Całka. Spotkanie stało się okazją do rozmów o dwustronnych relacjach gospodarczych, możliwościach eksportowych i uwarunkowaniach rynku azerbejdżańskiego.

 

 

 

Tego samego dnia na narodowym stoisku informacyjno-promocyjnym przygotowanym przez PAIH, zorganizowany został briefing dla przedstawicieli lokalnych mediów oraz organizacji otoczenia biznesu. W jego ramach zaprezentowana została zarówno oferta Zagranicznego Biura Handlowego w Baku, jak i informacje dot. polskiego sektora budowy i wykańczania budowli.

 

 

 

Polski stand był jednym z kilku stoisk narodowych organizowanych w ramach tegorocznej edycji targów BakuBuild Azerbaijan - obok stoisk ZEA, Niemiec oraz Włoch.

 

W targach BakuBuild Azerbaijan 2018 udział wzięło ponadto 6 polskich firm z branży budowy i wykańczania budowli, w tym beneficjenci programu Go to Brand.

 

Polscy uczestnicy targów:

  • Olan - producent rusztowań, szalunków, wież podporowych, zadaszeń
  • Klingspor - producent wyrobów do obróbki powierzchni i cięcia materiałów
  • USTM - producent filtrów do wody, systemu centralnego odkurzania oraz instalacji sanitarnych
  • Comensal - producent narzędzi budowlanych
  • Art-Metal - producent oświetlenia zewnętrznego
  • Kubala - producent narzędzi budowlanych

 

Kolejna, 25. edycja targów BakuBuild Azerbaijan odbędzie się w dniach 22-25 października 2019 r. w Baku.