Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuInauguracja polskiego stoiska na Budpragres 2018 oraz briefing prasowy

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-09-06 11:28:03
polskie stoisko, targi, budpragres, mińsk, białoruś, polskie firmy, polskie stoisko narodowe, branża budowlana, potencjał polskiego sektora budowy i wykańczania budowli, briefing prasowy, 2018, polska agencja inwestycji i handlu, paih, zagraniczne biuro handlowe na białorusi, zbh mińsk, branżowy program promocji, bpp, budowa i wykańczanie budowli

Na rozpoczętych w stolicy Białorusi targach budowlanych Budpragres 2018 obecne jest stoisko PAIH oraz stoiska dziesięciu indywidualnych polskich przedsiębiorców.

Polskie stoisko narodowe na targach mińskich zainaugurowane zostało briefingiem dla przedstawicieli mediów oraz polskiego i białoruskiego biznesu. W wydarzeniu uczestniczył Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej na Białorusi, Pan Artur Michalski, który powitał zebranych gości zarysowując perspektywy i możliwości współpracy między polskimi i białoruskimi przedsiębiorcami.

 

Briefing prowadzony przez kierownika Zagranicznego Biura Handlowego w Mińsku, Michała Janczuka oraz eksperta polskiego programu "Budowa i wykańczanie budowli" dr inż. Wioletę Barcewicz przybliżył uczestnikom informację na temat ww. sektora oraz wsparcia instytucjonalnego dla przedsiębiorców z obydwu państw.

 

- Zadaniem biura jest m.in. zapewnienie wsparcia dla polskich przedsiębiorców zainteresowanych rynkiem białoruskim. Dotyczy to również branży budowlanej, pozostającej jednym z kluczowych obszarów działania polskich przedsiębiorców na Białorusi. Zaproszenie do kontaktu z Biurem przesyłamy także do lokalnego biznesu z Białorusi - potencjalnych inwestorów bądź firm poszukujących kontrahentów nad Wisłą - wskazał kierownik ZBH Mińsk, Michał Janczuk.

 

 

- Najbardziej aktywnym obszarem działania polskich przedsiębiorców na Białorusi pozostaje sektor budowlany - dodała dr inż. Wioleta Barcewicz z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, w ramach prezentacji potencjału polskiego sektora budowlanego.

 

W wydarzeniu brali udział ponadto przedstawiciele Narodowego Centrum Marketingu przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych Republiki Białorusi, Polskiego Klubu Biznesu na Białorusi, a także polscy przedsiębiorcy.

 

W targach Budpragres 2018 wystawia się ponadto grupa dziesięciu polskich firm sektora budowlanego, których stoiska odwiedzone zostały także przez przedstawicieli Ambasady RP w Mińsku.

 

Organizacja stoiska jest częścią realizowanego przez Agencję w latach 2018-2019 Branżowego Programu Budowa i wykańczanie budowli. W jego ramach w 2018 r. zorganizowane zostały stoiska na targach w Kijowie, Moskwie oraz Stambule.

 

Targi Budpragres 2018 potrwają do 7 września.