Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPółmetek targów InterBuildExpo - relacja

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-03-21 13:49:52
targi, interbuildexpo, polskie stoisko narodowe, branżowy program promocji, bpp, budowa i wykańczanie budowli, branża budowlana, stoisko informacyjno-promocyjne, , briefing prasowy, wschodni klaster budowlany, zagranicznego biuro handlowe w kijowie, zbh kijów, polska agencja inwestycji i handlu, paih, kijów, ukraina

W ukraińskiej stolicy ruszyła kolejna edycja międzynarodowych targów branży budowlanej InterBuildExpo. Liczny udział polskich przedsiębiorstw na targach oraz obecność polskiego stoiska narodowego organizowanego przez PAIH czynią polski sektor budowlany najsilniej reprezentowanym na tegorocznej edycji imprezy spośród międzynarodowych wystawców.

W drugim dniu targów na stoisku narodowym zorganizowany został briefing prasowy dla przedstawicieli lokalnej prasy i organizacji otoczenia biznesu. Prowadzący wydarzenie - Adam Krajewski ze Wschodniego Klastra Budowlanego - wskazywał na przewagi na polskiego sektora budowy i wykańczania budowli:

 

- Polska branża budowlana osiągnęła już poziom jakości pozwalający na bycie konkurencyjnym na całym świecie. Jest to świetny moment na pokazanie nowych produktów i technologii, które jak sprawdziliśmy w trakcie licznych międzynarodowych targów branżowych, spotykają się z wielkim zainteresowaniem. Mamy w końcu tę zaletę, że nie ustępując poziomem dysponujemy jeszcze przewagą w kwestii ceny - zaznaczył podczas briefingu.

 

 

Wydarzenie odbyło się także przy wsparciu Zagranicznego Biura Handlowego w Kijowie.

 

- Zagraniczne biuro handlowe, które już rozpoczęło swoją działalność w ukraińskiej stolicy świadczy usługi na rzecz polskich przedsiębiorców - także tych z branży budowlanej - zainteresowanych znalezieniem partnerów na rynku ukraińskim. Kierunek ten pozostaje ważną destynacją dla polskich firm budowlanych o czym świadczy ich liczna obecność na targach InterBuildExpo - powiedział Karol Kubica, kierownik Zagranicznego Biura Handlowego w Kijowie, zwracając się do uczestników briefingu. - Oficjalne otwarcie ZBH zaplanowane jest na maj, ale już dziś zapraszamy do kontaktu z naszym biurem - dodał.

 

 

W wydarzeniu udział biorą także polscy wystawcy reprezentujący rozmaite podsektory:

  • chemia budowlana,
  • oświetlenie,
  • wyroby metalurgiczne,
  • stolarka otworowa.

Wśród wystawców znajduje się także liczna grupa przedsiębiorców będących beneficjentami programu 3.3.3 Go to Brand.

 

Polskie stoisko narodowe organizowane jest w ramach Branżowego Programu Promocji "Budowa i wykańczanie budowli" realizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

 

W targach InterBuildExpo w Kijowie udział bierze ponad 500 wystawców z 9 krajów.